مدارک لازم برای دریافت کد رهگیری املاک در معاملات

آژانس املاک کلاردشت جان / با ما مشورت کنید
 تلفن دفتر: ۰۱۱۵۲۶۲۱۳۸۳
  شماره همراه : ۰۹۹۱۱۱۲۸۸۱۰

مدارک لازم جهت دریافت کد رهگیری املاک:
۱- اصل مدارک هویتی خریدار و فروشنده کارت ملی هوشمند و شناسنامه ، کارت اقامت برای اتباع و…
خریدار و فروشنده باید مدارک هویتی خود مانند کارت ملی و شناسنامه، کارت پایان خدمت و … را به همراه داشته باشند تا مشاور املاک بتواند تمامی اطلاعات لازم را در سیستم ثبت کند و هویت هر دو طرف به صورت کامل تائید گردد.
۲- اصل مدارک مالکیت (سند ، قولنامه ، بنچاق، وکالت نامه و گواهی انحصار وراثت و…
علاوه بر مدارک هویتی مالک قبلی ملک مورد معامله باید مدارکی هم‌چون قولنامه، سند، وکالت نامه و هر مدرک دیگی که مربوط به ملک موردنظر است، را به همراه داشته باشد تا در سیستم ثبت شوند
۳- تاییدیه کد پستی ملک مورد نظر از اداره پست منطقه
گواهی کد پستی یکی از مدارک شناسایی است که حتی به هنگام استخدام نیز از شما گرفته می‌شود تا محل زندگی شما تائید شود. برای دریافت گواهی کد پستی لازم نیست کار پیچیده‌ای انجام دهید، حتی می‌توانید از سیستم های آنلاین برای دریافت کد پستی موردنظرتان اقدام کنید.
۴- الزام حضور دو شاهد هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همراه مدارک شناسایی
علاوه بر مدارک هویتی، حتما باید دو نفر شاهد قرارداد را امضا کنند، پس هر یک از طرفین باید یک همراه داشته باشند که قرارداد را امضا کند و شاهد این معامله باشد.
۵- برگه کارشناسی ملک فنی و حقوقی مبالغ بالا
در صورتی که ارزش ملک بالا باشد، به خریدار توصیه میشود، برگه‌ کارشناسی فنی و حقوقی ملک را در اختیار مشاور املاک قرار دهد.

فقط دفتری که دارای پروانه کسب از اتحادیه مشاورین املاک می باشند و در سامانه ثبت املاک و مستغلات ثبت نامشان باشد و به عنوان مشاور املاک مجاز شناخته شده باشند.
از وظایف مشاور املاک این است که نیازهای شما و بودجه‌ تان را بشناسد، اولویت‌ های انتخاب شما را بداند و طبق آن به شما گزینه معرفی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *